PUDELSI - Ciemna strona

50,00 zł
Brutto

Zespół - PUDELSI

Album - Ciemna Strona

Ilość

Płyta „Ciemna strona” czekała na swoją odsłonę ponad 20 lat.
Od samego początku głównym inicjatorem i pomysłodawcą był nasz
architekt muzyczny Pudel.
20 stycznia 2021 roku po ciężkiej chorobie odszedł od nas Andrzej Pudel Bieniasz.
Ze względu na śmierć lidera kontynuacja jego myśli twórczej została przerwana .
W schedzie po liderze i za zgodą rodziny w pierwszych miesiącach 2021 roku przystąpiliśmy do sesji nagraniowej. Zostały wybrane najbardziej charakterystyczne utwory z trzech pierwszych płyt
(„Bella Pupa”. Viribus unitis” i „Narodziny Zbigniewa”) .
Klimatyczne, awangardowe i prześmiewcze teksty Piotra Marka oraz niepospolite muzyczne wizje
okraszone specyficznym niejednolitym brzmieniem to wizytówka tej płyty.
Postanowiliśmy że płyta zabrzmi tak, w jakich czasach obecnie żyjemy….bez zażyłych sentymentów ale z pudelsowskim zacięciem i świeżym spojrzeniem…..
Zaprosiliśmy do udziału gościnnego wysokiej klasy artystów krakowskich: Renatę Przemyk i Maćka Maleńczuka co zaowocowało kapitalnymi interpretacjami trzech utworów.
Premierę płyty zapowiadamy na 07.03.2023 (dzień urodzin Pudla)
Pierwszym singlem promocyjnym został utwór: „Ćmiła baba mak” który miał premierę 30.12.2022 podparty znakomitym teledyskiem nawiązującym do obecnej tendencji środowiska „korpoludków” tzw. „wyścig szczurów” i ich podskórnymi marzeniami o „wyzwoleniu”….
Drugi singiel (premiera 14.02.2023) który również będzie promował videoklip (tym razem teledysk będzie animowany na podstawie rysunku Piotra Marka) to „Spiżowy Ratler” w duecie z gościnnym udziałem Renaty Przemyk.
PUDELSI jeszcze raz dają do zrozumienia że nie odpuszczą i że za pouczeniem lidera Andrzeja Pudla
„Grajcie dalej !!!” kontynuują jego dzieło …..
„…a wieść niesie Piotr Marek i Pudel żyją i królują w podziemiu…”

PUDELSI - „ Ciemna Strona”

 

 

         Oddajemy w Wasze ręce kolejną, lecz całkiem inną płytę PUDELSÓW. Nie są to nowe kompozycje, lecz zbiór całkowicie od nowa zaaranżowanych utworów, powstałych na długo przed premierą najbardziej znanych płyt „Psychopop” oraz „Wolność Słowa”.

         Pomysł na wydanie tych utworów narodził się dość dawno, niestety w jego realizacji przeszkodziła przedwczesna śmierć założyciela i lidera Pudelsów- Andrzeja Pudla Bieniasza. Album „Ciemna strona” jest hołdem składanym przez zespół dla Pudla i realizacją Jego marzenia.

Płyta zawiera 14 utworów tworzących spójną i konsekwentną drogę Pudelsów. Niektóre kompozycje mogą szokować warstwą tekstową i niekiedy brakiem „poprawności politycznej”, jednak są obrazem czasów oraz odbiciem artystycznych osobowości Piotra Marka oraz Andrzeja Pudla Bieniasza, mierzących się z siermiężną rzeczywistością wczesnych lat 80-tych i 90-tych.

         Z zespołem na przestrzeni 35-ciu lat grało i współpracowało wiele znakomitości polskiej sceny. Płyta została nagrana i zrealizowana w ostatnim złożonym przez Pudla składzie, ale uświetniły ją też swoim udziałem, niezwykłe osobowości artystyczne jak : Renata Przemyk oraz Maciej Maleńczuk, który przez wiele lat występował i tworzył w składzie Pudelsów.

         Mamy nadzieję, że dla starych Fanów, płyta będzie zaskakującym przypomnieniem a dla słuchaczy znających tylko najbardziej popularne pozycje zespołu, czymś całkowicie świeżym. Płyta już 7 marca 2023 r.  będzie dostępna na kolekcjonerskim wydaniu CD oraz wiodących portalach streamingowych na całym świecie.

         Zgodnie z życzeniem Pudla , zespół PUDELSI nagrywać będzie kolejne płyty oraz grać koncerty, na które serdecznie zapraszamy.

 
CD100
Nowy produkt