Przejdź do treści

CHUPACABRAS – D.O.M.

50,00 

D.O.M. to trzecia płyta w dorobku grupy, ale pierwszy tzw. koncept album. Grupa eksploruje na nim i przybliża nam ciemną stronę Krakowa. Wszystkie teksty oparte są na starych legendach miejskich, plotkach i kronikach policyjnych.

SKU: chupacabras-d-o-m Kategoria:

Jedna z piosenek opisuje kilkudniowe zamieszanie z 1920 roku, jakie spowodowała rozpuszczona wśród krakowian pogłoska, ze w klinice na ulicy Kopernika urodził sie diabeł. Z dzielnicą Wesoła wiąże się również inny tekst, opowiadający o siostrze zakonnej Barbarze Ubryk, przetrzymywanej przez kilkanaście lat w celi klasztornej. Ujawnienie tej sprawy w 1869 roku spowodowało poważne zamieszki w całym mieście. Bohaterem kolejnego utworu jest Amon Goeth, komendant obozu koncentracyjnego w Płaszowie. To opowieści, które przedstawiają inną historię Krakowa. Marcin Świetlicki napisał tekst oraz wziął udział w utworze TANGO NA WYLOT opowiadającej o frustracji krakowskiego fotografa spowodowanej biedą (Wielki Kryzys), która popchnie go w objęcia zbrodni…
Pierwszym singlem promującym płytę jest piosenka o wdzięcznym tytule „LUDOJAD”, utwór opowiadajacy historię Frantza Thama, nazywanego również krakowskim kanibalem . W latach 40-stych XX w. Tham wraz z prostytutką Anną Motak zabił i poćwiartował kilkanaście osób. Wedle legendy, sprzedawał wyroby wędliniarskie z ludziny na krakowskiej Tandecie ( obecnie Pl. Nowy, popularne zagłębie rozrywkowe na krakowskim Kazimierzu).
https://www.youtube.com/watch?v=gowx5ClZul0.
01 Diabeł
02 Noc
03 Klasztor
04 Pan Władysław
05 Ludojad
06 Amon
07 Dom
08 Opowieść
09 Komunikat
10 Tango Na Wylot *

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „CHUPACABRAS – D.O.M.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *